
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 19.11 mm |
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Tray |
| Depth | 25.53 mm |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material(Contact Finish) | Copper Alloy |
| Pitch | 2.03 mm |
| Orientation | Right Angle |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 9 months ago) |
| Color | Green, Yellow |
| Gender | Female |
| Shielding | Shielded |
| Number of Contacts | 6 |
| Direction(Counting Sequence) | Up |
| Connector Type | RJ45 |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Material | Polybutylene |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions Loaded | 8 |
| Number of Cores per Jack | 4 |
| Mounting Angle | Right Angle |
| Performance Category | |
| Accessory Type | |
| USOC Codes | RJ45 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
